Anasayfa » AK Partili Hamza Dağ’a açıkça soruldu: Siyasette biraz sertleşmediniz mi? Karşı tarafı kucaklamadığınızı düşünüyor musunuz?

AK Partili Hamza Dağ’a açıkça soruldu: Siyasette biraz sertleşmediniz mi? Karşı tarafı kucaklamadığınızı düşünüyor musunuz?

0

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Habertürk canlı yayınına konuk oldu. Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Dağ, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Programda Dağ’a “AK Parti olarak siyasette biraz sertleşmediniz mi? Artık karşı tarafı kucaklamadığınızı, ona hitap etmediğinizi düşünüyor musunuz?” diye soruldu.

Dağ, “2011 benim ilk milletvekili olduğum dönem. ‘Haydi Bir Daha’ parçasının çıktığı dönemde o dönem. Sonraki yaşadıklarımıza bakarsak ne Türkiye ne de dünya o süreçte. Dünya çok daha sert kamplaşmaların olduğu süreci yaşıyor. Dünyadaki siyaset buna doğru devam ediyor.” dedi.

Dağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Demokrasi olduğu yerde kutuplaşma olur. Burada söz olarak da birbirinize atıflar olur, hitap ettiğiniz kitleyi harekete geçirmek için sert söz söylenir, sataşmalar olur. Bu işin doğasında var. Tabi ki siyaset yaparken bu realiteden uzak olacak halimiz yok.

Burada suçu sadece bize atfedip karşı tarafın hemen her gün itibar suikastını görmemek bence asıl yanlış olan odur. Vatandaş bize söylediğinde problem yok ama karşı tarafın taraftarı olmuş kişiler her seferinde size hakarete varan sözler söylüyorsa ve bunu içinize sindiriyorsanız bu sizin kitlenizi rahatsız eder.”

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com – Politika

Hamza Dağ AK Parti Politika Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir