‘Asrın felaketi’nin merkez üssünde ilk sahur yapıldı


Kahramanmaraş Atatürk Parkı’nda kurulan 804 çadırda kalan depremzedelere sahurluk ve çorba ikram edildi.


33 yaşındaki Kemal Çalı’nın eşi ve 3 çocuğuyla birlikte kaldığı 109 numaralı çadırda sahur yaptı.


Hazırladıkları sahurlukları çocuklarıyla yaptıkları duaların ardından yiyen Çalı ailesi, ramazan ayının ilk orucuna niyetlendi.


Kemal Çalı, deprem anını hala unutamadığını, o anlarda evlerinden kendilerini dışarıya zor attıklarını söyledi.


Depremde evlerinin zarar gördüğünü anlatan Çalı, “Evimizin içinden dışarılar gözüküyor. Apartmanımızın iç merdiveni zarar gördüğü için daireye giremiyoruz. Girsek de zaten mahallede hiç kimse yok. Mecburiyetten çadırda yaşıyoruz. Elhamdülillah bugün Ramazanın ilk sahuru. Buna da şükür, canımız sağ diye rabbime şükrediyoruz. Çocuklarımızla ve eşimle beraberiz. Bunun verdiği sevinç zaten yeter elhamdülillah” dedi.

[Fotoğraf: AA]


“Her şeye rağmen birlikte olmak çok güzel”


Müberra Çalı da büyük bir heyecanla sahur masasını hazırladığını, ailecek ramazan ayının ilk sahurunu yapmanın mutluluğunu yaşadığını aktardı.


Her şeye rağmen birlikte olmanın çok güzel olduğunu anlatan Çalı, “Çok şükür sağlıklı bir şekilde çocuklarımızla bir aradayız. Buna daha fazla şükretmek istiyoruz. Çocuklarımıza daha fazla sarılmak istiyoruz” diye konuştu.


Ali Tarakçı ve ailesinin yaşadığı 112 numaralı çadırda da sahur heyecanı yaşandı.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


Depremde yakınları kaybettiğini anlatan 2 çocuk babası Tarakçı, “Bir ramazan ayına daha ulaşmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Mutluyuz, bugünleri de gördük. Şu an çadırdayız. Bugünümüze de şükür. Bir eksiğimiz yok Allah’a şükür” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir