Judo hakemi “asrın felaketi”nde kaybettiği babasının izinden gitmek istiyor


Yaşadığı acılara rağmen judodan kopmayan Saday, Kocaeli’de düzenlenen Spor Toto Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’nda görev yapıyor.


Saday, izinden gittiği babasının Hatay’da Türkiye Judo Şampiyonası düzenleme hedefini gerçekleştirmek istiyor.

[Fotoğraf: AA]


“Annem, babam, kardeşim ve 3 yaşındaki kızımı kaybettim”


Saday, depreme Hatay’ın Antakya ilçesinde yakalandığını belirterek, yaşadığı bölgede büyük yıkım gerçekleştiğini söyledi.


Depremde oturduğu evin de yıkıldığını aktaran Saday, 2 saat enkaz altında kaldığını, sonrasında kendi imkanlarıyla bulunduğu yerden çıktığını anlattı.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


Saday, ailesinin yaşadığı binanın yıkıldığını dile getirdi.


“Annem, babam, kardeşim ve 3 yaşındaki kızımı orada kaybettim. Zor bir durum, acımız büyük ama herkeste aynı acı var. Antakya’da nereye baksanız aynı şeyler vardı. Ülke olarak herkes birbirine kenetlenmeye çalıştı. Judo camiası olarak Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz başta bayrağı çekerek herkesi birleştirdi. Tüm hocalarımız, hakemlerimiz, sporcularımız, yönetimimiz bizlere destek oldu. O an yanımızda olamasalar bile sürekli arayarak durumumuzu soruyorlardı. O bize güç verdi.”


“Onun bıraktığı yerden devam ettirmek zorundaydım”


Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Saday, herkese “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


Saday, babasının Türkiye Judo Federasyonu Hatay İl Temsilcisi olduğuna değindi.


“Biz, onun yetiştirdiği sporcularız. Onun bıraktığı yerden devam ettirmek zorundaydım. Bu benim ona bir borcum. Öğrencileri var, onları bu şampiyonaya getirdik. Bıraktığı yeden devam ettik. Onu yaşatacağız. Onun istediklerine, hayallerine ulaşana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Babam Hatay’da Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası yapmayı planlıyordu. Önümüzdeki yıl için onun sözünü başkanımızdan almıştık. Onun hazırlıklarına şimdiden başlamıştık yarım kaldı ama Hatay düzelir düzelmez, ilk onun bu hayalini gerçekleştireceğim. Birçok sporcu yetiştirmek istiyordu. Babam, birçok kişinin hayatına dokunan insandı. Onun yolundan devam edeceğim. Milli takıma sporcular yetiştireceğiz. Ülkemizi, ilimizi, kulübümüzü, İbrahim Saday’ın adını yaşatmaya devam edeceğiz.”


Kocaeli’deki gençler ve büyükler Türkiye judo şampiyonalarına Hatay’dan 14 sporcuyla geldiklerini belirten Saday, depremden sonra Hatay’daki sporcuların ülke geneline yayıldığını, Hatay enkaz altında kalsa da sporcuların hala ayakta olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir