Depremzedelerin çilesi bitmek bilmiyor! Malatya ve Adıyaman’da çadırları su bastı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Malatya ve Adıyaman’da ağır yıkıma yol açtı. Her iki şehirde çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti.

Malatya'da sağanak yağış etkili oldu

Depremlerin ardından Malatya ve Adıyaman şimdi de şiddetli yağışlar nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Malatya’da iki gündür etkili olan sağanak nedeniyle depremzedelerin kaldığı bazı çadırlar su alırken, eşyalar da ıslandı. Depremzedeler, çadırlardaki suları tahliye etmeye çalıştı. Bölgede yağışlı havanın bir süre daha etkili olması bekleniyor.

Malatya'da sağanak yağış etkili oldu

Adıyaman’da gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden yağmur yağışından dolayı yollarda su birikintileri oluşurken, Karapınar Mahallesi akıllı kavşak yakınlarında bulunan bazı çadırları su bastı. Vatandaşlar çadırlarını basan sularını tahliye etmeye çalıştı.

Malatya'da sağanak yağış etkili oldu

Suların çadırların içerisine girmemesi için ellerine kazma ve kürek alan vatandaşlar, çadır aralarında su kanalları açtı. Vatandaşlar, “Adıyaman’da 6 Şubat’ta büyük bir deprem oldu. Bizler depremin henüz şokunu atlatamazken şimdi de yağmur suları çadırlarımızı bastı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun” diye konuştu.

Malatya'da sağanak yağış etkili oldu

Belediye ekipleri, Yeni Sanayi Mahallesi’ndeki Korupark’ta kurulan çadırların bir bölümündeki vatandaşları su baskını riski nedeniyle konteynerlere ve GSB yurduna tahliye etti. Adıyaman Belediyesinden yapılan açıklamada, yoğun yağışın olumsuzluklarını aşmak için tüm ekiplerin teyakkuz halinde olduğu belirtilerek, “Çadırlarında olumsuzluk yaşayan vatandaşlarımızın tahliyelerine devam ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar
Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kahramanmaraş Malatya 3. Sayfa Yerel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir