Avcılar’daki olaylı grev gece yarısı imzalanan sözleşmeyle sona erdi

Avcılar Belediyesi ve işçileri temsil eden sendika arasında 3 aya yakın süren sözleşme görüşmelerinin olumsuzlukla sonuçlanması ardından 6 müdürlükteki 1187 işçi salı günü saat 08.00’den itibaren iş bıraktı.

İlçede başta semt pazarları olmak üzere tüm cadde ve sokaklardaki çöp konteynerleri çöplerle dolarken dün sabaha karşı taraflar uzlaştı. Gün boyu süren teknik konulardaki maddelerin de kabul edilmesi ardından bugün saat 02.00’de Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Belediye-İş Sendikası yöneticileri ile masada sözleşmeyi imzaladı.

Avcılar'daki olaylı grev gece yarısı imzalanan sözleşmeyle sona erdi

Saat 22.30 sıralarında Çarşamba pazarının bulunduğu Merkez Mahallesi’nde bekleyen temizlik işçileri sendika yönetiminden gelen telefon üzerine temizlik çalışması başlattı. Sözleşmenin imzalanmasından yaklaşık 3 saat önce ilçedeki tamamen dolan ve cadde ve sokaklara taşan çöpler alınmaya başlandı.

Avcılar'daki olaylı grev gece yarısı imzalanan sözleşmeyle sona erdi

Avcılar Belediye Başkanı Hançerli, “Uzattığımız el sıkıldı. Avcılar’a, tüm işçilerimize hayırlı olsun. İstanbul ilçeleri arasında en iyi sözleşmelerden birini imzaladık” dedi.

Avcılar'daki olaylı grev gece yarısı imzalanan sözleşmeyle sona erdi

Öte yandan dün grev sırasında kaydedilen bir görüntü ise büyük tepki çekmişti. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin grev yapan işçilerin bulunduğu alana gitmesi ile ortalık bir anda karışmıştı. Yaklaşık bin 200 işçinin katıldığı eylemde işçilerle tartışan Başkan Hançerli, “Grev haktır. İşçiye hakkını vereceksin” diyen alandaki bir kişiye “Kes lan sesini, kes. Sus. Terbiyesizlik yapma” sözleriyle çıkışmıştı.

Avcılar'daki olaylı grev gece yarısı imzalanan sözleşmeyle sona erdi

Cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedilen olay anında Başkan Hançerli’nin hışmına uğrayan işçi de kendisine yönelik hakaretlere “Sen kes lan, sen kimsin” diyerek karşılık vermişti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Avcılar Sendika Saat Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir