Mikrofonda ses gittikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çelebi’ye dikkat çeken uyarı

2018’de gerçekleştirilen seçimler sırasında CHP’den İzmir Milletvekili seçilen emekli Teğmen Mehmet Ali Çelebi, sonrasında partisinin HDP’ye yakınlaştığını iddia ederek Muharrem İnce’nin Memleket Partisi’ne geçti. Bir süre sonra buradan da ayrıldığını açıklayan Çelebi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin çıkarlarını savunduğuna inandığı Cumhur İttifakı’na geçeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün haftalık grup toplantısında AK Parti’nin yeni üyesi Mehmet Ali Çelebi‘ye rozetini taktı. Rozet takılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çelebi’nin de yer aldığı AK Partili isimler, hep birlikte ellerini havaya kaldırdı.

Mikrofonda ses gittikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çelebi'ye dikkat çeken uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Çelebi’ye konuşması adına söz verdi. “Atatürk’ün askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur ittifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim” diyen Çelebi daha sonra kürsüden indi, bu sırada da mikrofonlar sustu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Mehmet Ali Çelebi ve eşi Kezban Merey Çelebi’yi durdurarak kaç çocukları olduğunu sordu. Çelebi’den “2” yanıtını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra bir uyarıda bulunarak, “Böyle olmaz” dedi. Çelebi ise eşinin akademik hayatı nedeniyle bu sayıda kaldıklarını ifade etti.

Barış Yahya Çinçin
Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Ali Çelebi AK Parti Politika Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir