Kürsüye kafasında baretle çıkan Akşener, acılı aileler için kurmaylarına talimatı verdi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasının önemli bir bölümünü 41 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği Bartın’daki maden ocağı patlamasına ayıran Akşener’in kürsüye baretle çıkması dikkat çekti.

“PARTİMİZDEKİ TÜM HUKUKÇULAR MADEN ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNİN HAKLARINI TAKİP EDECEK”

Patlamaya ilişkin adli sürecin takipçisi olacaklarını ifade eden Akşener, “Geçtiğimiz cuma milletçe çok büyük bir acı yaşadık. Büyük bir faciaya şahitlik ettik. Madencilere karşı sorumluluğumuz var. Partimizin bünyesinde ne kadar hukukçu varsa buradan talimat veriyorum. 41 maden şehidimizin ailesinin hakkını, hukukunu, hiçbir şey almadan en ciddi şekilde takip edeceksiniz. Bu işin sorumluluğu sizdedir” şeklinde konuştu.

“BU KAZANIN TÜM ŞARTLARI OLUŞMUŞ”

Meral Akşener’in açıklamalarından satır başları şu şekilde: “Bir kazanın tüm şartları oluşmuş ve sen tedbir almıyorsan şartlar yerine gelir. 7 Ocak 2013’te Kozlu’da metan gazı patlaması oldu. Uzun süren yargı süreci başladı. Taşeron işi aksatmış, ekipleri göndermemiş. Tesisin güvenliğini tehlikeye atmış. Şirkette işin üstünü örtmüş. Yargı dedi ki ‘Müessese müdürü tali kusurlu’ dedi ve 4 yıl hapis verdi. Aileler isyan ettiler. Mahkeme, 4 yıllık hapis cezasını para cezasına çevirdi. O müessese müdürü ne oldu, TTK Genel Müdür olarak atandı. 8 canımızı kaybettiğimiz olayda ceza alan bir kişi kurumun en tepesine oturtuldu. Bu da mı kader Sayın Erdoğan?”

Meral Akşener İYİ Parti Politika Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir