İYİ Partili Türkkan’dan adaylık açıklaması: Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olduğu bir Türkiye hayal edin. Dünya bile çok güzel

2023 seçimlerine 7 ay gibi bir süre kalmışken partiler çalışmalarına hız verdi. Seçimlere dair en çok konuşulan konular arasında ise Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı yer alıyor. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’dan adaylık konusunda önemli bir çıkışta bulundu.

Türkkan Cüneyt Özdemir’in sosyal medya üzerinden “Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?” sorulu ankette İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in %39 ile öne çıkmasına karşılık bir paylaşımda bulunarak, ” Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olduğu bir Türkiye hayal edin. Dünya bile çok güzel, yalnız Türkiye değil..!” ifadelerini kullandı.

471 bin 589 kişinin oy kullandığı ankette CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 16 oy alırken Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a yüzde 37 oy çıktı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ise yüzde 7 oy çıkması da dikkat çekti.

Akşener ise daha önceden yaptığı açıklamada, “Başbakanlığa talibim, partimiz birinci parti çıkacak, ona da inanıyorum” diyerek Cumhurbaşkanlığı adayından feragat ettiğini söylemişti.

Haberler.com / Yavuz Selvi – Politika

Meral Akşener İYİ Parti Politika Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir