Belçika’da kafelerin enerji krizine karşı aldığı önlemler pes dedirtti! Prizleri söküyorlar, internet bağlantısını koparıyorlar

Ukrayna-Rusya Savaşı’nın ardından Moskova yönetimine Avrupa’nın uyguladığı yaptırımlar sonrasında Putin’de gaz akışında kesintiye gitmişti. Bu durum Avrupa ülkelerinde enerji krizi oluşturmaya başlamasının ardından işletmelerin aldığı önlemlerde gündem oldu.

Belçika‘da kafelerin enerji krizine dair aldığı önlemler oldukça konuşuluyor. Bazı kafeler, müşterilerden 1 euro zorunlu enerji katkısı alırken, müşterilerin uzun oturmaması için ortamın ısısı düşürülüyor, internet bağlantısı kesiliyor ve elektrik prizleri sökülüyor.

Ayrıca bazı kafeler müziğin sesini aşırı yükselterek özellikle uzun süre oturan müşterilerin rahatsız olmasını ve erken ayrılmasını hedefliyor. Bununla birlikte daha az enerji harcanması hedeflenirken ülkede durumum önümüzdeki aylarda daha da zorlaşacağı bekleniyor.

Öte yandan AB, Rusya’dan doğalgaz akışının kesintiye uğraması ihtimaline karşı bir acil durum planı hazırladı. Plan kapsamında bütün üye ülkelerin gaz tüketimlerini yüzde 15 azaltmalarına karar verildi. Böylece, yılda yaklaşık 400 milyar metreküp gaz tüketen AB ülkelerinin yıllık 45 milyar metreküp civarında daha az gaz kullanması hedeflendi.

Haberler.com / Yavuz Selvi – Dünya

Belçika Dünya Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir