Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Erdoğan’ın sözleri enflasyonun altında ezilen işçiyi umutlandırdı

Temmuz ayında asgari ücretin 5 bin 500 olarak belirlenmesi ve akabinde yılbaşında yapılacak zam öncesi heyecan yaratan açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan bir yenisini daha ekledi.

AK Parti’nin grup toplantısında enflasyonun altında ezilen vatandaşları umutlandıran bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yükselen enflasyon nedeniyle vatandaşımızın kaybolan refah seviyesini telafi etmekte kararlıyız. Aralık ayında yeni adımlar atarak telafi sözümüzü yerine getireceğiz. Bütçemizde fedakarlık yapabilecek kaynağı ayırdık” ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti; “İstihdamımızın 31 milyonu geçerek tarihimizin en yüksek seviyesine ulaşması, işsizliğin tek haneye düşmesi doğru istikamette gittiğimizi gösteriyor. Ülkemizin kağıt üstündeki hesaplarla değil istihdam ve üretim ile şekillenmesi geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor.

Ülkemizin ve milletimizin dinamizmi öyle büyük ki, bir kaybı başka bir yerden süratle tamamlayabiliyoruz. Turizmde 50 milyon turiste doğru giden bereketli bir sezon geçiriyoruz. Bunu daha da ileri taşıyacak hazırlıklar içerisindeyiz. Bütçe açığımızı küresel salgın ve savaş şartlarına rağmen yüzde 3.5’un altında tutabileceğimiz anlaşılıyor.

Reel sektörü 145 milyar liralık kaynakla destekleyeceğiz. Dünya Kadın Çiftçilerimiz ile Külliye’de bir araya geldi. Maşallah hepsi de taşı sıksa suyunu çıkarır. Öyle inanmış. Beyler, dost acı söyler. Hanımınızı tarlaya, kendinizi kahveye sürmeyin. Beraber olacaksınız. Her kesime uygun kaynaklar ayırdığımız bir bütçe ayırdık. Genel Kurul’daki müzakerelerin ardından bu bütçemizi milletimizin hizmetine sunacağız.”

Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com – Ekonomi

Asgari Ücret Politika Ekonomi Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir