MasterChef Türkiye’de yarışmaya veda eden isim Çağatay oldu

Jüri üyeliğini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Siviroğlu’nun yaptığı MasterChef Türkiye, dün akşam eleme bölümüyle ekrana geldi. Elemeye kalan Atike, Fatma Nur, Görkem, Kıvanç, Burak Revanbahş ve Çağatay yarışmaya devam edebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Yarışmacılar ilk etapta mercimek kullanarak yaratıcı ve lezzetli bir tabak yapmaya çalıştı. Bu etapta başarılı olamayan Atike, Fatma Nur ve Çağatay son üçe kaldı. Yarışmacılar ikinci turda ise Mehmet Yalçınkaya’nın “Ördek Sirit” isimli yemeğini yapmaya çalıştı.

Tadım esnasında ise Çağatay’ın tabağından kemik çıktı. Kendi tarifini yapan Çağatay’a tepki gösteren Mehmet Yalçınkaya, “Biz bu üç yarışmacı arasından yumuşaklığı baharatı filan konuşuruz diye düşünürken Danilo Şef de birinci çıktı, ikinci çıktı aynı rulonun içinden son olarak ben üçüncü ruloyu kesmeye gelince bu fırladı. Büyük talihsizlik. Ama tabağındaki kemik dışındaki elementlerin iyiydi” dedi.

Tabağında çıkan kemikleri görünce şaşkınlığını gizlemeyen Çağatay ise “Ben hiçbir şey diyemiyorum” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Tadımların sonunda ise yemeği en az beğenilen ve kemik çıkan Çağatay, MasterChef Türkiye’ye veda etti.

Ecem Altan

Mehmet Yalçınkaya Somer Sivrioğlu Danilo Zanna MasterChef Tv8 Magazin Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir