Maden faciasında yaralanan kocasına ait çizmeyle hastane önünde bekleyen eş konuştu

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’ndeki maden ocağında 14 Ekim’de grizu patlaması meydana geldi. Patlamada 41 işçi hayatını kaybetti, 11 işçi ise tedavi altına alındı.

Patlamadan sonra ocaktan çıkarılarak Bartın Devlet Hastanesi’ne getirilen madenci Burak Sümertaş’ın eşi Ceren Sümertaş, önce sahada ardından hastane önünde beklemeye başladı. Eşinin çizmesi ile beklediği sırada dikkati çeken Ceren Sümertaş, gazetecilere konuştu.

Eşinin içeriden ilk çıkanlardan biri olduğunu belirten Ceren Sümertaş, “Şu an çok şükür iyi, normal odaya alındı. Yüreğimiz ağzımızda bekledik ama şu an iyi. Eşimin çizmesiydi, bana teslim ettiler. Diğer ayağı ağrıdığı için ambulansta çıkarmışlar. O yüzden diğeri yok. Şehitlerimizin yakınlarının başı sağ olsun. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Maden faciasında yaralanan kocasına ait çizmeyle hastane önünde bekleyen eş konuştu

Çizmeyi atmadığını ifade eden Sümertaş, “Vücudunda herhangi bir şey yok. Maskesini takmış. Nefes almaya başlayınca biraz yürümüş. Öyle anlatıyor. Çok arkadaşını görmüş, biraz onları düşünüyor. İhmal diyoruz sonuçta ecel. Çizme şu an evde, atmadım. Kendisi isterse atarım” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra DHA Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir