Kiev’e saldırıların arkasında yine aynı ülkenin silahları var ! Başkentte İran İHA’ları bomba yağdırdı

Ukrayna- Rusya Savaşı’nda Kırım Köprüsü’nün patlatılmasının ardından tansiyon yükselmişti. Putin intikam planlarının hedefine başkent Kiev’i koyarken saldırılar için İran yapımı kamikaze dron’ları kullanıyor. Son saldırının da arkasından yine aynı silahlar çıktı.

Kiev bu sabah da bomba sesleriyle güne başlarken, Kiev Belediye Başkanı Vitaly Kliçko sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkentin Şevçenski bölgesinde iki ayrı patlama yaşandığını söyledi. Saldırıların İran yapımı kamikaze dron’ları le gerçekleştirildi. Rusya 10 Ekim’den bu yana Kiev’e düzenlediği saldırılarda aynı İHA’ları kullanıyor.

Zelenski 10 Ekim’de Kiev’e yapılan saldırılardan sonra yaptığı açıklamada, “Harkiv, Donbas şehirlerine, Ukrayna’nın diğer şehirlerine de saldırılar oldu. İran yapımı insansız hava araçlarıyla saldırılar düzenlendi. Terör, cezalandırılması gereken bir suçtur” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan füze cephaneliğinin az kaldığı düşünülen Rusya’ya İran yeni silahlar gönderecek. Yeni silahların içerisinde balistik füze ve 300 ve 700 kilometre menzilli Fateh-110 ve Zülfikar füzelerin olduğu belirtiliyor.

Haberler.com / Yavuz Selvi – Dünya

Ukrayna Rusya İran Dünya Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir