İran’ın kamikaze drone’ları Kiev’i böyle vurdu! Ukrayna ordusunun silahla müdahalesi sonuç vermedi

24 Şubat’tan bu yana devam eden Rusya- Ukrayna savaşında bugünlerde tansiyon epey yüksek. Ukrayna ordusu Rusya için büyük öneme sahip Kırım Köprüsü’nü patlattı. Rusya ise intikam için Ukrayna’nın başkenti Kiev‘i bombardıman altına aldı. 10 Ekim’deki saldırılarda onlarca insan hayatını kaybetmiş ya da yaralanmıştı.

Kiev bu sabah da bomba sesleriyle güne başladı. Kiev Belediye Başkanı Vitaly Kliçko sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkentin Şevçenski bölgesinde iki ayrı patlama yaşandığını belirtip “Çok sayıda binada hasar var. Ekipler olay yerinde” dedi.

Rusya’nın İran’ın verdiği kamikaze drone’ları ile Kiev sokaklarını yangın yerine çevirdiği anlarda Bölgesel Askeri İdaresi Başkanı Oleksiy Kuleba, halka hava alarmlarını dikkate alarak sığınaklarda kalmaları çağrısı yaptı.

Öte yandan internete düşen ve kısa sürede viral olan bir videoda, Rusya’nın Kiev’i İran’ın kamikaze drone’ları ile vurduğu anlar yer aldı. Görüntülerde drone’ların bir eve düştüğü ve binadan dumanlar yükseldiği görülürken, son gelen bilgilere göre evde bulunan bir kadın hayatını kaybetti, 3 kişi ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Video ayrıca Ukrayna ordusunun şehrin üstünde dolanan drone’lara uzun namlulu silahlarla müdahale etmeye çalıştıkları görülüyor.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com – Dünya

Ukrayna Rusya Kiev İran Dünya Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir