4 sene önce Bartın’daki maden ocağını ziyaret eden Haluk Levent’ten duygulandıran paylaşım: O işçilerden bazıları hayatta değil

Bartın‘ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yer altında işçilerin çalıştığı sırada yaşanan patlamada çok sayıda işçi hayatını kaybetti. Patlamanın ardından kurucusu olduğu Ahbap Derneği’ni olay yerine gönderen Haluk Levent, sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşım yaptı.

“İŞÇİLERDEN BAZILARI HAYATTA DEĞİL”

2018 yılında Bartın’daki madeni ziyaret eden Levent, Twitter hesabından işçilerle olan bir fotoğrafını yayınlayarak “7 Temmuz 2018’de ziyaret ettiğimBartın’daki maden işçileri. İçlerinden bazılarının artık hayatta olmadığını düşünmek bile üzücü. Umarım bu dostlardan biri değildir diyemezsin ki, fark eder mi ki? Kim bilir kaç çocuk kaldı ortada” dedi.

4 sene önce olay yerindeymiş! Haluk Levent'in maden paylaşımı yürek yaktı: O işçilerden bazıları hayatta değl

ÜYELERİNİ BÖLGEYE GÖNDERDİ

Çevre illerde derneğine bağlı olan üyelerini Bartın’a gönderen Haluk Levent, “Ahbaplar maden ocağı önünde çaresizce bekleyen ailelerin yanındalar. AFAD’ın çadır kurumuna yardımcı oluyorlar. Onlar da endişeli bekleyişteler. Bizler Ahbaplardan haber aldıkça sizlere ileteceğiz” ifadelerini kullandı.

4 sene önce olay yerindeymiş! Haluk Levent'in maden paylaşımı yürek yaktı: O işçilerden bazıları hayatta değl

Ecem Altan

Haluk Levent Bartın Maden Magazin Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir