Anasayfa » İzmir yerel: Buca’da Dolu Dolu “Avrupa Hareketlilik Haftası”

İzmir yerel: Buca’da Dolu Dolu “Avrupa Hareketlilik Haftası”

0

Yurttaşları kentsel hareketliliğe teşvik etmek ve çevreye duyarlı ulaşım modellerine yönlendirmek için her yıl eylül ayında gerçekleştirilen Avrupa Hareketlilik Haftası, Buca’da da dolu dolu bir programla kutlandı.

Buca Belediyesi, Avrupa Komisyonu’nun yerel yönetimler iş birliği ile gerçekleştirdiği ve yurttaşları aktif hareketlilik ve temiz ulaşım çözümlerine yönlendiren Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bu yıl da bir dizi etkinlik düzenledi. 2022  teması “Bağ Kurmak” olarak belirlenen etkinlikler “Çeşitlendirerek Devam Et” sloganı çerçevesinde şekillendirildi.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, hafta kapsamında spor ve sanatın harmanlandığını, etkinliklere ilginin büyük olmasından memnun olduklarını dile getirdi.

SİRTAKİ, ZEYBEK, ROMAN HAVASI BİR ARADA

Etkinlikler kapsamında Hasanağa Bahçesi’nde düzenlenen “Sağlık için pedal çevir” sloganıyla yapılan bisiklet turuna gençler yoğun ilgi gösterirken, aynı yerde yapılan spor ve hareket eğitimi ile pek çok Bucalı doğru spor tekniklerini öğrendi. Spor etkinliklerinin yanı sıra sirtaki, zeybek ve roman havasının bir arada olduğu dans etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu.

Öte yandan, Buca Belediyesi Çınar Anaokulu’nda düzenlenen “2 Kuşak Aynı Oyunda” etkinliğine katılan Bucalı minikler, halat çekme, ‘yağ satarım bal satarım’ gibi geleneksel oyunlarla eğlendi.

FİDAN DİKİLDİ

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde “Gençler için tiyatro” etkinliği düzenlenirken, pilates ve yoga çalışmaları da yapıldı.

Buca Belediyesi ana hizmet binası önünde sunulan tango dans gösterisi izleyenlere büyülü anlar yaşattı.

Kaynaklar bölgesi Nif Dağı’nda yapılan “Doğa Yürüyüşü ve Fidan Dikimi” etkinliği ise doğaseverlere eşsiz bir deneyim sundu. Tertemiz havada doğa yürüyüşü yapan katılımcılar, Buca Belediyesi Dere Kafe’de hem dinlendi hem de oryantiring etkinliğine katılma fırsatı buldu.

Buca Belediyesi Yerel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir