Anasayfa » Sinan Yılmaz kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne, şarkıları nelerdir? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Sinan Yılmaz kimdir?

Sinan Yılmaz kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne, şarkıları nelerdir? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Sinan Yılmaz kimdir?

0

Şarkılar Bizi Söyler konuğu Sinan Yılmaz kimdir? Sinan Yılmaz kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne, şarkıları nelerdir? Sinan Yılmaz evli mi? Sinan Yılmaz tüm şarkılarının isimleri nelerdir? Sinan Yılmaz şarkıları nelerdir? Sinan Yılmaz aslen nereli? Sinan Yılmaz’nin tüm albümleri nelerdir?

SİNAN YILMAZ KİMDİR?

1978 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya gelen Sinan Yılmaz, 6 yaşına kadar burada yaşamıştır. Daha sonra ailesiyle Adapazarı’na taşınmıştır. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. Lise ikinci sınıfta okuduğu dönemde ailesiyle beraber Almanya’ya göç eden Sinan Yılmaz ilk olarak burada müzik eğitimi almaya başlamıştır.

Sinan Yılmaz sanatçı bir aileden gelmiştir. Ağabeyi Adnan Yılmaz’ın desteğiyle müzik eğitimi alma imkanı bulmuştur böylece kendini geliştirmiş Almanya’da bir grup kurarak eğlencelerde, düğünlerde, şenliklerde sahne almıştır.

1989 yılında Sevgi Dünyası adını verdiği ilk kaseti çıkmıştır. Müzik piyasasına ilk adımını atan Yılmaz, 1992 yılında “Gurur” isimli ikinci kasetini, 1996 yılında ise “Kralını Tanımam” adlı üçüncü kasetini çıkartmıştır.

Bu albümden sonra müzik piyasasına ara veren Yılmaz 2004 yılında çıkardığı “Sende Kaldı” adlı albümü ile müzik piyasasında iyi bir çıkış yapmıştır. Bu albümünde bulunan Kolbastı parçası Karadeniz ve Türk gençliği tarafından Kolbastının yeniden keşfedilmesini sağlamış ve bu gün Trabzonspor’un maçlardan sonra oynaması ile gündemde kalmaya devam etmiştir.

Sinan Yılmaz Gündem Magazin Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir