Anasayfa » Galatasaray’da Divan Kurulu Üyeleri, Mazbatalarını Aldı

Galatasaray’da Divan Kurulu Üyeleri, Mazbatalarını Aldı

0

Galatasaray Kulübünde göreve yeni seçilen divan kurulu üyeleri, mazbatalarını aldı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, 15 Nisan Pazar günü seçilen yeni divan kurulu başkanı ve üyelere mazbataları, Türk Telekom Stadı’nın basın toplantı salonunda verildi.

Törende, önceki dönem ve yeni dönem divan kurulu üyeleri, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Şenkal, başkan yardımcıları Adil Araboğlu ve Dinç Üner ile genel sekreter Mustafa Turgun’un da hazır bulunduğu bildirildi.

Mazbata töreninde konuşan kulübün en yaşlı divan kurulu üyesi Ali Fuat Diriker, şunları kaydetti:

“12 senedir Divan Kurulu’na çok büyük hizmetler eden İrfan Aktar‘ın yerine Eşref Hamamcıoğlu seçildi. Bu görevi en az İrfan Aktar kadar iyi yürütecektir. Yaptığı hizmetlerden dolayı İrfan Aktar’a teşekkür ederken Eşref Hamamcıoğlu’nun da bu devrede iyi hizmet yapacağından emin olarak onu tebrik ederiz.”

Konuşmanın ardından, divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu, başkan yardımcıları Nedime Konuksever ile Aykutalp Derkan, sekreterler Öner Kılıç ve Sadık Burçin Tunçel’e mazbataları, Ali Fuat Diriker tarafından takdim edildi.

Divan kurulunun eski başkanı İrfan Aktar, her zaman Galatasaray için göreve hazır olduğunun altını çizerek, “Galatasaray’ın yegane bağımsız, tarafsız ve tüzel kurumu olan divan kurulu, geçmiş dönem içinde önemli bir kurum oldu. Eşref Hamamcıoğlu kardeşim bundan sonra aynı disiplinle, ciddiyetle götürecektir. Hatta daha iyi şartlara götürecektir. Kendisine ve heyetine başarılar diliyorum, sizlere de veda ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Divan kurulunun yeni başkanı Hamamcıoğlu ise şunları aktardı:

“Galatasaray’da hizmet yarışı bitmez. Ben de yıllardır bunun içinde olmaya gayret ettim. Son 3 yılım değerli büyüğüm Sayın İrfan Aktar’ın himayesinde geçti. Bu süreçte kendisinden çok şey öğrendim ve şimdi de bizden sonrakilere gelecekte devretmek üzere bayrağı ben devraldım. Sayın İrfan Aktar Galatasaray’da bir sembol isimdir. 13 yıl divan başkanlığı yapmak kolay değil. Bir sürü dalgalı denizde mücadele etti. Ben de bundan sonraki görevimde ekip arkadaşlarımla kendisini ve Galatasaraylıları mahcup etmeme gayretinde olacağım. Sayın Aktar, eğer aksi bir düşüncesi yoksa, benim kişisel danışmanım ve divan heyetimizin istişare otoritesi olmaya devam edecektir. Bunu herkesin böyle bilmesinde yarar var. Kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum. Bana ve divana yaptığı katkılar için sağ olsun.”

Mustafa Turgun Türk Telekom İrfan Aktar Galatasaray Spor Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir