Anasayfa » Yeni Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Açıklaması

Yeni Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Açıklaması

0

İstifa eden Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’dan boşalan koltuğa oturan Rifat Özkan, “Seçimlere yaklaştığımızda belediye başkanının seçildiği değil de bu süre içerisinde ne yaptığına bakılır” dedi.

Niğde Belediyesinde 16 AK Parti, 10 MHP, 5 CHP’li meclis üyeleri bugün seçime gitti. MHP’li üyeler tarafından da desteklenen eski Belediye Başkan Yardımcısı Rifat Özkan, 26 Meclis üyesinin oyunu alarak yeni başkan olarak seçildi. Belediye Meclis salonunda düzenlenen seçimde CHP’den ise Fatih Doğan aday olurken 5 oy aldı.

Seçim sonrası konuşma yapan yeni Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Bir buçuk yıllık bir süre verimli çalışılırsa belki bir dönemdir, belki de on yıllık çalışmaların bedelidir” dedi. Özkan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlar seçimler olur belediye başkanı seçilir şöyle seçildi veya böyle seçildi bunun bir önemi yoktur. Nihayetinde belediye başkanlığı görevini alır. Ama her şeyin sonu olduğu gibi bu sürecinde bir sonu var. Daha sonraki seçimlere yaklaştığımızda belediye başkanının seçildiği değil de bu süre içerisinde ne yaptığına bakılır. İşte en önemlisi de budur. Şu andan itibaren bu süreç başlıyor. Belediye başkanlığından özellikle AK Partili belediyecilikten farklı şeyler bekleniyor. Ama bunu sadece Rıfat Özkan yapamaz. Rıfat Özkan eğer Belediye meclis üyeleri ile istişare yaparak, teşkilat başkanı ve mensuplarıyla sırt sırta, gönül gönüle vererek çalışmazsa Rıfat Özkan yalnız bir adamdır. Ama eğer bu geniş kadro ile istişare ederek, söz dinleyerek, uyarılar ve tavsiyelere kulak vererek çalışırsa bu zamanda çok işler ortaya koyabiliriz. Bir buçuk yıllık bir süre verimli çalışılırsa belki bir dönemdir, belki de on yıllık çalışmaların bedelidir. Allah inşallah bu çalışmalarımızı bereketlendirir. Ben burada üç buçuk yıllık süre içerisinde bir çok belediye meclisi toplantısı yaptık. Bu toplantılarda kararlarımızı inceledik. Muhalefetteki arkadaşlarımız daha çok kararlarının şeffalanmasını, önceden kendilerinin bilmesini, zaman zaman dile getirdiler. Bunları biliyorum. İnşallah tecrübe ile ben bu konularda daha hassas olacağım. Beraber irdeleyeceğiz, kararları inceleyeceğiz. Gerçekten halkın yararına olan karara kim ne derki. Hep birlikte en güzel hizmeti verip kararları alıp ilimize faydalı oluruz. Niğde’nin halkı hizmetin noktası olarak belediye meclisini görüyor. Burası Niğde Halkı’nın meclisidir” diye konuştu.

Konuşmasının ardından meclis üyeleri yeni Başkan Özkan’ı kutladı. Özkan daha sonra makama geçerek koltuğuna oturdu.

Yeni Belediye Başkanını ilk tebrik eden ise AK Parti Genel Başkan yardımcısı Erol Kaya, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ve MHP İl Başkanı Ali Güngör oldu. – NİĞDE

Milliyetçi Hareket Partisi Faruk Akdoğan Ak Parti Niğde Politika Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir